Bezpieczne dziecko na wakacjach

Wielu rodziców decyduje się na to, by wakacje ze swoimi dziećmi spędzić poza granicami kraju. W takiej sytuacji czuwanie nad dzieckiem jest znacznie utrudnione, ponieważ sami nie do końca znamy nowe tereny. Poza tym letni wypoczynek obejmuje spędzanie czasu nad morzem czy też nad jeziorem. Dlatego rodzic musi być cały czas czujny i w pełnej gotowości, aby uchronić dziecko przed różnego rodzaju zagrożeniami. By ułatwić sobie to zadanie i mieć chociaż chwilę wytchnienia dla siebie, warto zastosować oczywiście różnego rodzaju nowoczesne gadżety.

Opaski

Pierwszym z takich gadżetów jest opaska na głowę bądź też rękę, która służy kontrolowaniu dziecka w wodzie. Opaska może nas poinformować, iż dziecko bardzo długo przebywa już w kąpieli bądź też wpadło do wody. Połączona jest ona z aplikacją na telefon bądź też na tablet, dzięki czemu rodzic może spokojnie wszystko kontrolować z pewnej odległości, przykładowo odpoczywając na leżaku plażowym.

Gadżety elektroniczne

Dobrym pomysłem jest także bez wątpienia zainwestowanie w zegarek GPS dla dziecka. Obecnie takie zegarki są do kupienia w różnych wariantach, posiadają one także odmienne funkcje. Tego typu zegarki mają bardzo typowy, dziecięcy design.

Dzięki temu przede wszystkim dzieci nie wstydzą się ich nosić, ale także nie wzbudzają one żadnych podejrzeń. Gdyby przykładowo doszło do porwania jest dość mało prawdopodobne, iż napastnik wiedziałby z czym ma tak naprawdę do czynienia. Taki zegarek gwarantuje możliwość dzwonienia oraz odbierania połączeń. W zegarku może zostać wbitych jedynie kilka numerów, najlepiej obejmujących bliskie osoby, z którymi dziecko w pierwszej kolejności miałoby się skontaktować.

Zegarek uniemożliwia także odbiór połączeń z nieznanych numerów. Mamy zatem pewność, że z naszym dzieckiem nie będą kontaktowały się żadne niepożądane osoby. Oczywiście zegarek posiada także ważny przycisk SOS. W momencie gdy dziecko odczuwałoby jakieś zagrożenie, może go wcisnąć. Zegarek jest natomiast połączony z aplikacją na telefonie rodzica dlatego szybko może on dowiedzieć się gdzie dziecko jest i, że ma kłopoty.

Kolejny artykuł: https://smartsafe.pl/artykuly/zegarek-z-lokalizatorem-gps-dla-dziecka—jaki-wybrac

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here