Czy warto przyjechać na weekend do Lublina

Lublin to niesamowite zabytki, klimatyczne uliczki i mnóstwo tajemnic skrywanych w murach lokalnych kamienic. Do tego miasta zawsze warto się wybrać. Co robić w Lublinie w czasie weekendu? Sprawdź nasz poradnik!

Wybierz się na spacer po Rynku Starego Miasta

Wizyta w mieście nie będzie pełna bez spaceru po Starym Mieście. Nawet mając niewiele czasu, warto się zapuścić w małe uliczki i schowane podwórka.  Lokalni mieszkańcy bardzo chętnie rozmawiają o swoim mieście i chętnie dzielą się ciekawymi historiami. Główne miejsce na Starym Rynku zajmuje dawna siedziba Trybunału Koronnego, która obecnie pełni funkcję Pałacu Ślubów.

Zwiedzaj nie wydając ani złotówki

Lublin z pewnością warto zwiedzać szlakiem legend. Drzazga z Krzyża Świętego, czarcia łapa, kamień nieszczęścia czy piękna złotniczanka można zwiedzić z przewodnikiem lub całkowicie za darmo na własną rękę. Wielbiciele  mniej znanych zakątków miasta, mogą się wybrać na darmowy spacer pod hasłem „Lublin Nieodkryty”.

Odkryj skarb

Poszukiwaczy skarbów z pewnością nie powinno zabraknąć na Zamku Lubelskim, który bywał zarówno siedzibą lokalnych władz, jak i królewską kwaterą, więzieniem, a aktualnie pełni funkcję muzeum. W Zamku wielokrotnie gościli polscy królowie, ale to co koniecznie należy zobaczyć to rusko-bizantyńskie freski znajdujące się w zamkowej kaplicy.  To bez wątpienia jeden z największych skarbów Lublina.

Spędź popołudnie nad lubelskim morzem

Wystarczy zaledwie 20 minut jazdy rowerem z centrum miasta, aby przenieść się do zupełnie innego miejsca. Zalew Zemborzycki to nie tylko świetne miejsce na leniwe popołudnie, ale także mnóstwo aktywnych atrakcji nad wodą, takich jak kajaki,  narty  i rowery wodne, basen, park linowy, a nawet niewielkie pole golfowe.

Zostań na noc

Lublin to największe miasto w województwie i nic dziwnego, że oferuje swoim gościom wiele różnych możliwości noclegowych. Aby móc w pełni cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem po dniu pełnym wrażeń warto wybrać hotel Lublin w centrum. Szczególną popularnością i uznaniem wśród turystów cieszy się hotel Focus, z którego ofertą można się zapoznać na stronie internetowej https://www.ckhotelfocus.pl/. Wygodne łóżka, świetna obsługa i wyśmienite śniadania na długo zapadają w pamięć nocujących w hotelu gości.

Zjedz cebularza

Choć lubelska kuchnia z pewnością wyróżnia się na tle kraju, pszenny placek z cebulowym farszem to największy lubelski przysmak. Wywodzi się on z kuchni żydowskiej i dla mieszkańców Lublina jest niemal tak samo ważny jak tradycyjny oscypek dla górali. Pierwsze wzmianki o cebularzu i tajemnej recepturze przekazywanej przez pokolenia sięgają jeszcze dziewiętnastego wieku, kiedy to jako pierwsi zaczęli je wypiekać Żydzi zamieszkujący Stare Miasto. Placki cebulowe najlepiej smakują na ciepło. Charakteryzują się wyjątkowo chrupiącą skórką, a ich zapachu nie da się pomylić z niczym innym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here