Militarny sklep z akcesoriami

1
1879

Do niedawna sklepy militarne miały mocno zawężony krąg odbiorców. Oferta kierowana była głównie do kolekcjonerów, pasjonatów historii, żołnierzy zawodowych, a także przedstawicieli i członków służb specjalnych. Dziś, sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej.

Pierwsze skojarzenie ze słowem „militaria„, jakie przychodzi nam na myśl, najczęściej dotyczy broni. Nie jest ono do końca poprawne, bowiem broń stanowi jedynie niewielki wycinek asortymentu, jakim dysponują sklepy o charakterystyce tego rodzaju. Oczywiście znajdziemy w nich broń wymagająca pozwolenia, jak i tą, której posiadanie nie jest obostrzone odgórnymi przepisami. Ale prócz typowych wiatrówek, kuszy czy też łuków oraz prochu strzelniczego, wyposażymy się w elementy, bez których korzystanie z broni jest niemożliwe. Albo nie tyle nie możliwe, co nierozsądne i szkodliwe. Okulary ochronne, nauszniki, słuchawki czy też rękawiczki, to detale, których brak może odbić się na naszym zdrowiu.

Akcesoria militarne wyróżniają się przede wszystkim wysoką jakością wykonania, gwarancją długiego użytkowania i funkcjonalnością. Są to cechy mocno pożądane przez miłośników z innych kręgów zainteresowań: myśliwych, przyrodników, wędkarzy, podróżników i turystów czy harcerzy bądź osób o zacięciu survivalowym. Dlatego sklepy militarne nie skupiają się już głównie na wyspecjalizowanym sprzęcie, a na odzieży i akcesoriach, ułatwiających poruszanie się w terenie bądź podnoszące komfort użytkowania podczas danej aktywności. Nie od dziś wiadomo, że to klient kształtuje rynek.

Siedzący tryb życia i szarość dnia codziennego, rodzą w nas potrzebę dostarczania organizmowi adrenaliny. Szukamy sportów i zainteresowań, które pozwolą nam zapomnieć o troskach, pozbyć się stresu i oczyścić umysł. Do tego jednak potrzebny jest ekwipunek. Sklepy z militariami doskonale o tym wiedzą. Dlatego znajdziemy w nich praktycznie…wszystko!

Wielogodzinne praca z wykrywaczem metali w trudnych warunkach, wymaga odpowiedniego ubioru. Gra w paintball – odpowiedniej broni oraz amunicji a także kasku ochronnego. Żmudne obserwacje z większej odległości – precyzyjnej optyki w postaci lornetki. Patrolowanie obszaru w kilka osób – radiokomunikacji lub gpsa. Biwak w lesie – namiotu, śpiwora i karimaty. Wypad w nieznane miejsce na grzybobranie – noża myśliwskiego. Górska wędrówka – pakownego i nieprzemakalnego plecaka. A na okresowe ćwiczenia grup ratowniczych, podstawą wyposażenia jest kompas, latarka, powerbank. Krzesiwo też może okazać się przydatne.

sklep militarny

Outdoor to dość obszerna kategoria, na której obecnie bazuje większość sklepów z akcesoriami militarnymi. Wiele rodzajów spodni i spodenek, kurtek, kamizelek i bluz. Czapki, kapelusze, bielizna termiczna i termoaktywna. Pałatki, ochraniacze na buty bądź kolana, moskitiery, maski i nieśmiertelniki. Prócz garderoby wyposażymy też odpowiednio swój ekwipunek – plecaki, torby, kabury, organizery, saszetki i sakwy a nawet i kijki trekkingowe.

Ponieważ militaria były i są męską domeną, wciąż w niektórych sklepach trudno o produkty dopasowane do kobiet. Wybór zazwyczaj nie jest zbyt imponujący, o ile jest w ogóle możliwy. Widać jednak, że ten problem został zauważony i oferta wciąż jest poszerzana, choć powoli i stopniowo. Coraz częściej napotkać można odzież uniwersalną, która sprawdzi się tak samo dobrze w przypadku pań, jak i panów. Łatwiej też o dopasowane do kobiecych kształtów kurtki i kamizelki a także buty, które od męskich modeli, różnią się głównie szerokością. W niektórych, można zakupić nawet i specjalnie zaprojektowane spódnice

Dość ważną wydaje się kwestia bezpieczeństwa i samoobrony. Można na przykład zainwestować w paralizator, który z racji na ograniczoną wysokość napięcia i natężenia, nie wyrządzi krzywdy a jedynie ogłuszy przeciwnika. Nie wymaga on posiadania specjalnego zezwolenia. W damskiej torebce nie powinno też zabraknąć gazu pieprzowego lub odstraszcza. Przydadzą się one nie tylko w zetknięciu z napastnikiem. Broń tego rodzaju można bowiem zastosować w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia, w starciu którym nasze zdrowie lub życie spacerującego z nami pupila, może poważnie ucierpieć.

Jak widać bogactwo produktów, jakie kryje się w sklepach z militariami, robi wrażenie. Pamiętajmy o tym, gdy następnym razem nie znajdziemy interesujących nas akcesoriów w typowych sklepach turystycznych, myśliwskich lub sportowych. Dobry sklep militarny zaprasza do poznania swojej oferty oraz do sklepu z odzieżą turystyczną.

Źródło: podbierak.pl

[Głosów:3    Średnia:5/5]

1 KOMENTARZ

  1. Lubię dobrą odzież militarną. To sprawia, że czuje się pewnie podczas wypraw w góry czy do lasu. Solidne wykonanie i dobra jakość materiałów to coś, co sprawia że dobrze być mężczyzną 🙂 Dzięki za ciekawy artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here