Pewna, dobrze płatna praca po studiach? Informatyczne kierunki studiów to gwarantują!

Technologia rozwija się w coraz szybszym tempie. W każdej dziedzinie nauki widać znaczący postęp, jednak zagadnienia związane z robotyką, mechatroniką czy programowaniem są szczególnie „na topie” wśród naukowców i studentów. Jest to przyszłościowy kierunek, po którym czeka wiele możliwości zatrudnienia – nie tylko w Polsce. Dlaczego młodzież najczęściej wybiera właśnie te studia? Kierunki informatyczne nie należą co prawda do tych najprostszych, ale ich ukończenie niemal gwarantuje sukces i dynamiczny rozwój kariery.

Nauka, która się opłaci

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że zanim jeszcze cokolwiek stworzymy w wirtualnym świecie, konieczne jest przyswojenie bardzo dużej ilości specjalistycznej wiedzy. Jest ona niezbędna, by w przyszłości bezbłędnie pisać aplikacje bądź gry dla potencjalnych klientów, a także by sprawnie radzić sobie z ewentualnymi awariami. Dla osób, które chcą poznać podstawy informatyki, robotyki czy zagadnień związanych ze sztuczną inteligencją, rozwiązaniem będzie zapisanie się na tego rodzaju studia. Kierunki studiów związane z tą tematyką znajdziesz na przykład w ofercie Grupy Uczelni Vistula. Rzetelnie przygotowany program uwzględnił niezbędne przedmioty, które pozwolą zaznajomić się ze specyfiką przyszłego zawodu (więcej na stronie: https://www.vistula.edu.pl). Doświadczeni i znani wykładowcy świetnie wytłumaczą tak popularne języki jak Java, JavaScript, XHTML i wiele innych. Do tego współpraca z firmami takimi jak Fat Dog Games czy Microsoft zapewnia cenne ćwiczenia praktyczne.

Dostępne specjalności

Informatyka jest bardzo szeroką dziedziną nauki i ma wiele odnóży. Istnieje sporo alternatyw dla tradycyjnego programowania. Na studiach można wybrać specjalizację związaną z inżynierią baz danych, gier komputerowych, siecią komputerową bądź technologią internetową. To tylko parę przykładów, ponieważ tak naprawdę ten kierunek studiów daje nam nieograniczone możliwości rozwoju i zdobywania wiedzy w nowych obszarach – nawet po zdobyciu tytułu inżyniera. Z takimi kwalifikacjami bardzo łatwo znaleźć pracę w firmach informatycznych, korporacjach międzynarodowych, agencjach interaktywnych czy ośrodkach badawczo-rozwojowych. Kolejną atrakcyjną opcją jest otworzenie własnej działalności lub zatrudnienie się w softwear house. Dodatkowy plus to możliwość kontynuowania nauki po zajęciach w domu. Na rynku dostępne są podręczniki programowania oraz narzędzia, które można zainstalować na domowym komputerze. Co więcej, często organizowane są szkolenia i kursy, w których można wziąć udział. Bardziej ambitni mogą wybrać również studia podyplomowe.

Jak widać, technologia informatyczna rozwija się bardzo szybko i jest jedną z najważniejszych nauk przyszłości. Programista to zawód, który będzie zawsze pożądany, a firmy z chęcią takiego specjalistę zatrudnią. Obecnie systematyzowanie danych, tworzenie stron internetowych czy pisanie aplikacji jest nieodłącznym elementem sukcesu w biznesie, dlatego kończąc takie studia można mieć pewność, że dobrze płatnej pracy nigdy nie zabraknie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here