tanie wakacje

Każdy z nas potrzebuje w końcu odpoczynku. Ucieczka od codzienności i trudów, z którymi się zmagamy, jest czymś zupełnie naturalnym. Każdy z nas ma potrzebę relaksu. Typowy dla naszych czasów pośpiech zdecydowanie nie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Stąd też powinniśmy zadbać o to, aby mieć czas, aby zregenerować siły. Wakacje są czasem przeznaczonym tylko dla nas. To my decydujemy o tym, w jaki sposób spożytkujemy ten okres.

Warto zadbać także o to, aby nie wydać na to całych naszych oszczędności. Jak więc można się zabezpieczyć i zapewnić sobie odpowiednią ilość rozrywki i odpoczynku względem tego, że będą to tanie wakacje? Bardzo dobre pytanie, prawda?

Wydawać by się mogło, że wakacje, jak już sama nazwa wskazuje, nie są tanie

Pamiętajmy, że w sezonie z pewnością może być trudno z oszczędnością. Zadbajmy o to jednak w odpowiedni sposób tak, by w naszej kieszeni zostało jak najwięcej pieniędzy i, żebyśmy ich niepotrzebnie nie wydawali i nie marnowali. Pamiętajmy przede wszystkim, że wakacje są dla nas, jednak nie jest to czas, gdzie również nie możemy oszczędzać. postarajmy się zwalczyć myślenie typu: „jestem na wakacjach, a co mi tam, po co oszczędzać, żyje się raz”. jest to myślenie, które doprowadzi nas szybko do braku gotówki. wrócimy z niczym, ewentualnie z masą niepotrzebnych przedmiotów, na które bezsensu wydaliśmy nasze ciężko zdobyte oszczędności.

Kolejną formą oszczędzenia może być wcześniejsza rezerwacja

Często zdarza się, że firmy przewozowe oferują tanie bilety, jeśli zamówimy je z zachowaniem odpowiedniego odstępu czasu. Jest to świetny sposób na to, aby w naszej kieszeni zostało więcej pieniędzy, które w późniejszym czasie będziemy mogli spożytkować w zupełnie inny sposób. Warto również często wybierać się na wakacje poza sezonem. Oczywiście muszą to być odpowiednie miejsca, gdzie cały rok możemy spotkać różnego rodzaju atrakcje.

lot samolotem

Pamiętajmy również, że rezerwując cokolwiek musimy uważać na oszustwa. Zdarza się bowiem tak, że pomimo zapewnień firm, że jest zniżka, w rzeczywistości cena w danym okresie jest normalna, jednak zaprezentowana w porównaniu do wygórowanej, która może widnieć w sezonie. Przykładowo, chcąc jechać w góry i planując wynająć apartament, który w sezonie kosztuje 175 zł za nos, mamy odniesienie cenowe w postaci takiej, że po przecenie jest to 165 zł.

Jednak obserwując stronę oferującego w różnych terminach, mogliśmy zaobserwować, ze cena 165 zł występowała w terminach bardziej wakacyjnych. Stąd też taki zabieg pomoże nam uniknąć złej inwestycji, a czasem warto po prostu poczekać na lepszą, bardziej dogodną ofertę, szczególnie wtedy, gdy nie dysponujemy jakimiś dużymi środkami. Zaoszczędzone fundusze będziemy mogli przeznaczyć wtedy, np. na przedłużenie pobytu, dogodniejszy transport, dopłatę na rzecz wyżywienia czy też przewodnika lub pozostawienie na kolejny rok, kiedy będziemy planować kolejny wakacyjny wypad.

Warto także nadmienić, że coraz popularniejsze są grupowe wyjazdy, które okazują się tańszą alternatywą. Załóżmy, że można wynająć domek letniskowy, którego cena za dobę oscyluje w przedziale 200 zł. Wyjeżdżając w dwie osoby, należałoby się złożyć po 100 zł, jednak wyjeżdżając w cztery, koszta zmniejszają się do 50 zł. Jest to bardzo ciekawa forma oszczędności. Możemy także zdecydować się na wynajem apartamentu z aneksem kuchennym, tym samym zadbać o jedzenie we własnym zakresie.

wakacje

Koszty ciągłego jedzenia na mieście lub w bufecie hotelowym mogą być zdecydowanie za drogie. Warto zatem dokonywać odpowiednich rozeznań po to, by zminimalizować koszty i zaoszczędzić jak najwięcej. Powinniśmy także unikać kupowania niepotrzebnych przedmiotów, w postaci pamiątek. W większości przypadków, w tego typu miejscach, są to zwykłe przedmioty, które potrafią czterokrotnie przewyższać swoją pierwotną wartość i przede wszystkim być nieprzydatnym.

Z czasem możemy zdecydować się nawet je wyrzucić. Byłaby to zdecydowanie zła inwestycja finansowa. Każdy z nas powinien nauczyć się oszczędzać w odpowiedni sposób tak, by później móc sobie pozwolić na więcej. Dzięki tej umiejętności unikniemy oszustw, kupowania nikomu niepotrzebnych przedmiotów, a w konsekwencji zadbaniu o nasz portfel. Jest to bardzo przydatne.

Dzięki temu często będziemy mogli pozwolić sobie zainwestować w zupełnie inny sposób zaoszczędzoną gotówkę. Z pewnością nie powinniśmy żałować. Wakacje są dla nas i powinniśmy podczas nich zdecydowanie odetchnąć i się zrelaksować, niekoniecznie jednak pozbywając się w dość nonsensowny sposób gotówki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here