Wakacje i wczasy w Dziwnowie

Dziwnów to jedna z tych miejscowości, których nazwa wydaje się znajoma, ale mało kto wie, co jest w niej ciekawego i jak można tam spędzić np. wakacje. Położona nad morzem, zachęca do odwiedzin ze względu na rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, wygodne obiekty noclegowe oraz piękne, czyste plaże sąsiadujące z kąpieliskami.

Położenie Dziwnowa

Dziwnów to niewielkie miasto położone nad Morzem Bałtyckim, na terenie województwa zachodniopomorskiego. Przez teren miejscowości przepływa rzeka Dziwna, od której zaczerpnęła swoją nazwę. Krainy geograficzne stykające się na obszarze Dziwnowa to Pobrzeże Szczecińskie i Pomorze Zachodnie. Miasto w części znajduje się na wyspie Wolin, reszta jest bardziej lądowa i stanowi teren Wybrzeża Trzebiatowskiego.

Walory Dziwnowa

Wczasy w Dziwnowie powinny być bardzo udane, gdyż miejscowość ma sporo do zaoferowania turystom nie tylko w sezonie. Poza korzystnym położeniem i charakterystycznym nadmorskim klimatem, Dziwnów zapewnia mnóstwo obszarów idealnych do leniwego wypoczynku nie tylko nad samym Bałtykiem. Miłośnicy historii i zabytków będą mogli obejrzeć budynki wzniesione w dawnych czasach. Miejscowość jest portem – to rodzi okazję do zapoznania się z funkcjonowaniem infrastruktury portowej. Coś dla siebie znajdą także osoby lubiące sporty, w tym wodne.

Lokalne atrakcje

W odróżnieniu od licznych niewielkich miejscowości położonych nad morzem, w których nie ma za dużo do oglądania, Dziwnów może zapewnić turystom nieco więcej atrakcji – do tego różnorodnych. Godna podziwiania jest tutejsza architektura sakralna, m.in. kościół św. Józefa Oblubieńca NMP oraz świątynia na obszarze parafii wojskowej na wyspie Wolin. Wędrując po ulicach, warto przyjrzeć się bliżej niektórym budynkom użytkowym, gdyż mają one zabytkowy charakter (np. pensjonaty otoczone ogrodem przy ul. Mickiewicza). Niekiedy można też wejść do środka i zobaczyć wyposażenie. Dla niektórych turystów wyjątkową atrakcję stanowić będzie czynny od 1959 roku Garnizon Dziwnów, na obszarze którego nawet obecnie stacjonuje wojsko.

Na tym nie kończy się lista ciekawych obiektów i miejsc. Można udać się do portu i zobaczyć, jak funkcjonuje – stanowi bardzo „żywy” element miasta. Dla wielu osób interesująca będzie na przykład Aleja Gwiazd Sportu z memoriałami znanych sportowców. Koniecznie trzeba też wspomnieć o walorach okolicy pod kątem rekreacyjno-wypoczynkowym. Dziwnów to miejscowość nadmorska, stąd sporą liczbę turystów interesuje przede wszystkim plaża i kąpielisko. Kąpielisko czynne jest w sezonie, czyli latem, a wypoczywającym tam udostępniony jest szeroki pas plaży. Spacerowicze powinni koniecznie zawędrować w pobliże portu, by obejrzeć falochrony oraz wejść na promenadę. Jest to jeden z najbardziej lubianych traktów spacerowych w Dziwnowie, bo oferuje mnóstwo pięknych widoków, na morze, miasto i całą okolicę.

Baza noclegowa

Jeśli chodzi o możliwość zanocowania w Dziwnowie, do dyspozycji zainteresowanej osoby są liczne domy wczasowe o przyjemnie brzmiących nazwach, domki letniskowe i kwatery. Oferty noclegów w Dziwnowie dla szczególnie wymagających osób można znaleźć w dobrych pokojach hotelowych, dla turystów marzących o wypoczynku na łonie natury przeznaczone zaś zostały dwa pola namiotowe.

Podsumowanie

Dziwnów oferuje wiele atrakcji turystycznych dla osób w różnym wieku. Miejscowość ma charakter letniskowy, czyli najwięcej dzieje się tutaj w sezonie. Wczasy lub wakacje spędzone w Dziwnowie będzie można zaliczyć do udanych, jeśli uda się znaleźć wygodne pokoje lub noclegi w domkach letniskowych. W tym celu można posłużyć się internetem, a dokładnie tą stroną Przymorzu.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here