Gdzie nocować w Pszczynie

Pszczyna to dość specyficzne miasto. Jest tu mnóstwo zieleni, trochę przemysłu, a także ważnych dla krajowej gospodarki arterii komunikacyjnych. Koniecznie trzeba je odwiedzić, aczkolwiek warto wcześniej znaleźć sobie nocleg na odpowiednim poziomie. Podpowiemy, gdzie warto przenocować, będąc w tym śląskim mieście.

Dlaczego warto odwiedzić Pszczynę?

Na początek odpowiedzmy sobie na pytanie, dlaczego nocleg w Pszczynie to dobry pomysł. Cóż, biorąc pod uwagę specyfikę tego miasta, powodów, dla których warto je zobaczyć, jest co najmniej kilka.

  1. W Pszczynie wszystko znajduje się „po sąsiedzku”. Jest tu olbrzymi park, przepiękny zamek, a latem na tutejszej wyspie można przekąsić coś smacznego.
  2. Pszczyna leży tuż przy Drodze Krajowej 1, która łączy ze sobą Bielsko-Białą i Katowice, czyli w zasadzie dwa największe miasta regionu.
  3. W Pszczynie warto odpocząć np. przed wyjazdem na pobliskie, katowickie lotnisko. Lokalizacja ta jest przez wiele osób uważana za miasto-sypialnię, w którym noclegi są tańsze niż w leżących nieco dalej Katowicach.

Co warto zwiedzić w Pszczynie?

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżamy do Pszczyny w celach służbowych, prywatnych, czy też rekreacyjnych, zawsze możemy poświęcić trochę czasu na zwiedzanie tego niezwykłego miasta. Co można w nim zobaczyć? Otóż lista potencjalnych atrakcji jest bardzo długa. Naszą „przygodę z Pszczyną” możemy rozpocząć od malowniczego zamku, który znajduje się w centrum przylegającego do Śródmieścia parku. Tuż obok znajduje się przepiękny Rynek, a nieco dalej słynna Zagroda Żubrów, na której terenie można nie tylko podziwiać te przepiękne zwierzęta, ale też smacznie zjeść i napić się dobrej, rozgrzewającej herbaty.

Wreszcie w Pszczynie mamy do czynienia rozbudowaną siecią komunikacyjną (Dworzec Autobusowy, Dworzec Kolejowy, a także Centrum Przesiadkowe). Jednym słowem – stąd wszędzie jest bliżej.

Gdzie warto nocować w Pszczynie?

Wybierając nocleg w Pszczynie, warto poszukać miejsca „na poziomie”, które zapewni Gościom szereg usług dostosowanych do charakteru tego miasta. Możliwość prania, prasowania i odświeżenia ubrań, usługa wypożyczenia rowerów, plac zabaw dla dzieci, a także możliwość bezpośredniego transferu na lotnisko to udogodnienia, które docenią zarówno turyści, jak i biznesmeni Ważne jest również to, aby nocleg w Pszczynie był umiejscowiony blisko głównej drogi (DK1), dzięki czemu Goście ułatwią sobie dojazd do centrum miasta, a także do innych, dużych metropolii regionu,

Reasumując, Pszczyna to miasto, w którym można poczuć wyjątkowy klimat. Warto cieszyć się nim z perspektywy stylowego, a zarazem zapewniającego wszystkie udogodnienia hotelu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here