Kraków Hostel - Draggo House - nocleg w centrum

Kraków Hostel – Drago House mieści się przy ulicy Gołębiej 6, w samym sercu Krakowa. Lokalizacja ta sprawia, że do starego rynku mamy zaledwie 2 minuty drogi pieszo. Hostel przyjmuje zarówno zorganizowane grupy, jak i turystów indywidualnych. Jest otwarty na podróżników z Polski, lecz chętnie gości także osoby z zagranicy, a wykwalifikowana obsługa biegle posługuje się językiem angielskim. Mamy możliwość spania w pokojach zarówno jedno, jak i dwuosobowych, oraz wspólnych wraz z większą grupą.

W hostelu znajdują się wygodne, piętrowe łóżka, wyłożone bardzo komfortowymi materacami o grubości 24 centymetrów, co sprawi, że wyśpimy się na nich wyjątkowo dobrze. Dodatkowo, przy każdym łóżku znajdują się indywidualne gniazdka, które zapewniają gościom hostelu prywatność i wygodne użytkowanie swoich sprzętów elektronicznych. Hostel w Krakowie gwarantuje też odwiedzającym darmowe wi-fi, wiec nie będziemy musieli się martwić o przekroczenie limitu danych internetowych w naszym telefonie.

Udogodnienia w Draggo House

W hostelu możemy skorzystać z usługi Smart TV, a pokoje są wyposażone w klimatyzację. Każdy z nich jest otwierany za pomocą specjalnej karty, nie musimy więc otwierać drzwi tradycyjnymi, kluczami co jest bardzo wygodnym i zarazem ultra nowoczesnym rozwiązaniem. Decydując się na nocleg w Hostel Kraków mamy możliwość spędzenia czasu we wspólnej przestrzeni z innymi gośćmi hostelu. Jest tam dostęp do telewizora z usługą Smart TV. W prywatnych łazienkach znajdują się fantastycznie wyposażone i nowoczesne kabiny prysznicowe. Hostel zapewnia też specjalne pomieszczenie na bagaż. Zjemy tutaj też pyszne śniadanie wraz z innymi gośćmi. 

Zasady przebywania w hostelu

W hostelu można zameldować już od godziny 14:00, zaś czas na wymeldowanie mamy do godziny 11:00 następnego dnia. Dokładna godzina podawania śniadań dla grup jest zawsze ustalana z daną grupą indywidualnie, zgodnie z jej potrzebami. Dla podróżników indywidualnych hostel gwarantuje śniadanie o godzinie 7:00. Zarówno pościel, jak i ręczniki w hostelu w Krakowie są bezpłatne i codziennie wymieniane na świeże. W Draggo możemy płacić zarówno gotówką jak i kartą kredytową, a płatności przyjmowane są w walutach PLN, oraz Euro.

krakowski draggo hostel

Hostel w Krakowie – dlaczego warto ?

Warto wybrać się do Krakowa ze względu na liczne atrakcje tego miasta. Każdy obywatel naszego kraju powinien zobaczyć Kraków przynajmniej raz życiu, ze względu na jego bogatą historię i infrastrukturę. Pierwsze kroki po przyjeździe do Krakowa warto skierować w stronę Starego Rynku. Tam też znajduje się większość atrakcji turystycznych, zarówno tych kulinarnych jak i rozrywkowych. Za dnia mamy możliwość wybrania się na obiad do restauracji na Starym Rynku a wieczorem możemy zaszaleć w jednym z licznych nocnych klubów.

 Następnego dnia warto odwiedzić takie miejsca jak Bazylika Mariacka, Sukiennice, czy Wieżę Ratuszową. Każdy turysta powinien też obowiązkowo zobaczyć słynne okno papieskie, w którym Jan Paweł II przemawiał podczas trwania swojego pontyfikatu do licznie zgromadzonej młodzieży. Kraków to również takie miejsca jak Kopiec Kościuszki, czy Zamek Królewskiznajdujący się zaledwie kilometr od Hostelu Draggo. 

Czy w pobliżu znajdują się restaurację ? Gdzie można zjeść coś dobrego po przyjeździe ?

Kraków to miasto, które oprócz wspaniałych zabytków słynie także z doskonałej kuchni. W pobliżu hostelu w Krakowie znajdują się liczne restauracje. Są to między innymi Cafe Botanica przy ulicy Brackiej, Restauracja Sukiennice na Rynku Głównym, czy kilka renomowanych lokali na ulicy Gołębiej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here