Planujesz wyjazd na sylwestra? Sprawdź gdzie znaleźć najlepszy kurs euro!

Chcesz tego roku przeżyć niezapomnianego sylwestra i wejść pełen entuzjazmu w Nowy Rok? Spędź więc ten magiczny czas na jarmarkach świątecznych na terenie Niemiec lub Austrii. Szopki bożonarodzeniowe, lokalne przysmaki, koncerty, miliony świateł. Rozmarzyłeś się? Te zimowe atrakcje przyciągają co sezon setki tysięcy turystów z całego świata. Aby zdążyć na czas, już teraz rozpocznij przygotowania. Pomyśl także o pieniądzach, a zwłaszcza o ograniczeniu kosztów przewalutowania. Podpowiemy Ci co zrobić, żeby wymienić walutę jak najtaniej.

Tradycyjny kantor, wymiana w banku? To przeżytek!

Kiedy pada słowo waluta, pewnie w pierwszej chwili masz w głowie elektroniczną tablicę z kursami, którą widziałeś w stacjonarnym kantorze czy banku. Przypomnij sobie jednak, że Twoim oczom ukazywały się wtedy dwa warianty kursów – jeden dotyczył sprzedaży a drugi zakupu waluty. Niestety, Ciebie dotyczyła ta mniej korzystna opcja. To inni zarabiali na Tobie, nakładając na kurs wymiany opłatę w formie spreadu. W końcowym rozrachunku płaciłeś nawet około 10% więcej w porównaniu do realnej wartości waluty. Myślałeś wtedy, że to normalne, przecież wszyscy tracą na wymianie. Dzisiaj na szczęście wszystko się zmieniło, na Twoją korzyść.

Oszczędności znajdują się na wyciągnięcie ręki. Wiesz ile powinien wynosić spread? Dokładnie 0%. Nie, nie przesłyszałeś się. To możliwe dzięki internetowym giełdom społecznościowej wymiany walut. Z platform tego rodzaju korzystają obecnie setki tysięcy Polaków, którzy sami decydują, po jakich kursach dokonują transakcji. Bez narzucanych z góry stawek ani drogiego pośrednictwa. Jedynym dodatkowym kosztem jest symboliczna opłata, która może zamknąć się w kilku dziesiątych procenta. Jak to możliwe? Po prostu właściciele serwisu i tak zarabiają miliony z uwagi na tysiące transakcji zawieranych każdego dnia. Ile oszczędzasz w takim przypadku? Nawet do 8% w porównaniu do banków i kantorów.

Porównaj kursy euro i zaplanuj oszczędności

Tyle teorii, przejdźmy teraz do praktyki. Pokażemy Ci różnice na podstawie danych ze strony https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/. Zauważ, że kursy możesz śledzić w dowolnym przedziale czasowym od jednego dnia do pełnego roku. Wszystko na czytelnym wykresie, na który zdołasz również nanieść linię obrazująca średnie kursy na giełdzie Forex. Teraz już widzisz, ile możesz zaoszczędzić. Nad wykresem znajdują się również aktualne oferty sprzedaży oraz zakupu waluty euro. Zysk w granicach 200 zł na każdym wymienionym 1000 euro jest jak najbardziej realny.

Podsumowanie

Zbliżający się wieczór sylwestrowy może być zupełnie inny niż wszystkie dotychczasowe. Wyrusz na zagraniczne jarmarki bożonarodzeniowe i nie martw się o swoje pieniądze. Nie trać ich z powodu niekorzystnych kursów w tradycyjnych kantorach i bankach. Dołącz do społeczności użytkowników internetowej giełdy walutowej. Wymieniaj za jej pośrednictwem walutę przez cały nowy rok i bez wysiłku popraw swoją sytuację finansową.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here