serce
fot. Pixabay.com

Chociaż dieta mylnie kojarzy się z odchudzaniem, to jest po prostu stylem odżywiania. Gdy zmienimy myślenie o diecie jako o czymś nieprzyjemnym i niesmacznym, zapewnie nie będziemy już chcieli wracać do dawnych nawyków.

 

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/dieta-na-serce/

 

Zadbaj by była ciekawa i różnorodna

By nie zniechęcić się do diety, zadbaj o jej smak. Łącz ze sobą różne składniki i nie bój się przypraw. Dzięki temu może okazać się, że zdrowa, nietłusta dieta może smakować wyśmienicie. Poznaj pieczone warzywa, pasty z fasoli, groszku, ciecierzycy z dodatkami w postaci ziół czy pestek a okaże się, że możesz zrezygnować z niezdrowych produktów. W internecie roi się od ciekawych pomysłów i inspiracji. Nie bój się eksperymentować i nie zrażaj się, gdy czasem coś pójdzie nie tak. Na deser wybieraj owoce a jeśli masz ochotę napić się alkoholu, wybierz czerwone wino zawierające antyoksydanty.

 

Pozwól sobie od czasu do czasu na małe grzeszki

Postaraj się wprowadzić zasadę co najmniej 80% zdrowych i nieprzetworzonych produktów i maksymalnie 20%  tych mniej zdrowych. Jeśli na codzień rzeczywiście zadbasz, by dostarczać wszystkie witaminy i minerały, nie będziesz popijać słodkich napoi oraz spożywać tłustych posiłków, nie będzie problemem jeśli raz na jakiś czas z umiarem zjesz coś niezdrowego. Szczególnie jeśli wprowadzisz dodatkowo aktywność fizyczną. Kluczowa jest równowaga, dzięki czemu drobne występki nie wpłyną na całokształt. Pamiętaj jednak, że nadmiar cholesterolu ma bardzo negatywny wpływ na serce stąd musisz zadbać o dietę profilaktycznie, zanim pojawią się pierwsze objawy chorób sercowych.

 

Przeczytaj też: http://www.hotelsystem.pl/czym-jest-dlawica-piersiowa/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here