Półwysep Helski

Półwysep Helski to wyjątkowe miejsce w skali naszego kraju. Każda z miejscowości znajdujących się w jego obrębie jest znana ze swoich walorów turystycznych. To region, w którym jednocześnie możemy mieć w swoim pobliżu dwa, a nawet trzy brzegi Morza Bałtyckiego. Nigdzie aż tak bardzo nie doświadczymy bliskości naszego pięknego morza i nigdzie nie doświadczymy tak mocno pełni jego walorów. W artykule zostaną przedstawione możliwości spędzania czasu na Półwyspie Helskim oraz zostaną przedstawione możliwości noclegowe w tym regionie.

Co warto zobaczyć na Półwyspie Helskim?

Losy Półwyspu Helskiego są całkowicie połączone z obecnością Morza Bałtyckiego. Wybierając ten region na swoje miejsce urlopowe, nie możemy nie skorzystać z pięknych plaż, które się tam znajdują. Szczególnie popularne są plaże Helu, Władysławowa, Juraty i Chałup rozsławionych przez piosenkę Zbigniewa Wodeckiego. Również same miejscowości różnią się od siebie. Spośród nich największe są Władysławowo i Hel.

Ta pierwsza miejscowość jest dostosowana do potrzeb turystów. Władysławowo to nie tylko plaże, ale również słynna aleja gwiazd sportu, główny deptak tego miasta czy pobliskie klify. Będąc w tym mieście, doświadczymy lokalnej kuchni, dzięki salonowi gier sami spędzimy czas na rozrywce, ale przede wszystkim będzie to niezapomniane przeżycie dla dzieci.

Sam Hel to, oprócz pięknych plaż, również jedna z najsłynniejszych latarni w Polsce (na którą można za drobną opłatą wyjść po schodach, a stamtąd rozciąga się imponujący widok), Helskie Fokarium, chaty rybackie, muzeum Rybołówstwa Morskiego czy Muzeum Obrony Wybrzeża. Jednocześnie sama miejscowość ma unikalny charakter, a żadne inne miejsce nie nadaje się tak dobrze do spróbowania słynnej ryby po helsku. Nie może również zabraknąć air hockeya – dla wielu jednego z symboli polskiego wybrzeża obok lodów włoskich, których również jest pod dostatkiem.

Hel i Władysławowo to również apartamenty Półwyspu Helskiego, które zlokalizowane są w pobliżu najciekawszych miejsc tych miejscowości. Pozostałe miejscowości legitymują się zbliżonym do siebie charakterem sielanki, który jest typowy dla tych mniejszych, a jednocześnie równie klimatycznych miejsc. Półwysep Helski to idealne miejsce dla zwolenników sportów wodnych. Są one równie chętnie uprawiane zimą co latem. Na podstawie obserwacji z ostatnich lat, obecnie szczególną popularnością cieszy się kitesurfing i każdy miłośnik sportu powinien doświadczyć chwil na specjalnie przystosowanej desce.

Gdzie nocować?

Półwysep Helski to nie tylko potężna dawka atrakcji i dobrego jedzenia, ale również świetna baza noclegowa przystosowana do obsłużenia turystów.

Apartamenty Półwysep Helski zapewniają nam komfort, który jest tak potrzebny, gdy jesteśmy na wakacjach, ale również są rozmieszczone w strategicznych miejscach, które mają do zaoferowania coś specjalnego. W wielu przypadkach jest to bliskość plaży, która pozwala nam każdego dnia doświadczać piękna morza. Machina turystyczna nakręca sama siebie, bo z jednej strony w pobliżu apartamentów będą powstawać punkty gastronomiczne, z drugiej strony, odpowiednia baza turystyczna była i będzie pretekstem do powstawania nowych budynków mieszkalnych.

Półwysep Helski to miejsce wyjątkowe i każdy Polak powinien odrabiać z niego lekcje co najmniej raz na kilka lat, ale im częściej, tym lepiej. Niezapomnianą przygodą jest przejazd rowerem całego Półwyspu Helskiego. Ścieżka rowerowa została poprowadzona od Władysławowa do samego Helu, pozwalając zobaczyć wiele miejsc półwyspu. I właśnie wielowektorowe odkrywanie Półwyspu Helskiego jest tym, co obrazuje jego całe piękno.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here