wakacje nad morzem bałtyckim

Najwięcej Polaków wybiera wakacje nad morzem bałtyckim, ponieważ tutaj czujemy się dobrze. Wiemy, że jest bezpiecznie i wiemy, że można robić to, co się chce. Wakacje we własnym kraju to coś innego niż wyjazd poza jego granice. Wiele osób się boi gdziekolwiek jeździć. Najlepiej to widać po osobach, które przez ostatnie dwadzieścia lat są w tej samej miejscowości nadmorskiej. Dawno temu tutaj przyjechali i nie chcą poznawać innych miejsc.

Tak właśnie to działa, dlatego wiele osób się dziwi, że nie jadą gdzieś indziej. Tym bardziej, że polskie morze nie należy do tanich. Ceny są wysokie, a znalezienie oferty z basenami czy opcją all inclusive jest bardzo, ale to bardzo trudne. Na pewno minusem jest to, że woda w Bałtyku nie jest czysta i nie jest ciepła. Zaletą jest za to niepowtarzalny klimat, którego nie ma w żadnym innym kraju.

To, dlatego miliony Polaków jeżdżą do swoich ulubionych nadmorskich miejscowości, bo czują się tam bardzo dobrze. Na jesień warto jechać nad morze żeby wydawać jod i żeby nie chorować. Tego też inne morza nie mają, a nasze ma, dlatego trzeba taką okazję wykorzystać.

Małe miejscowości nad morzem

To, że jedziemy do małej miejscowości nad morzem nie oznacza, że będzie tam mało ludzi. Przykładem może być Ustronie Morskie, które, na co dzień zamieszkuje tysiąc osób, a w okresie wakacyjnym tych osób jest kilkanaście tysięcy. To, dlatego warto się uzbroić w cierpliwość i szukać miejsca na plaży. Mamy wakacje i nie musimy się deferować czy gdzieś spieszyć. Małe miejscowości zamieniają się w okresie wakacji w duże i mają naprawdę wiele do zaoferowania.

sopot

Można dobrze zejść, można wypić zimne piwo i się pobawić. Morze ma wiele zalet i jeśli ktoś jeszcze tam nie był to może to szybko zmienić. Nawet, jeśli woda jest zimna to mamy mnóstwo atrakcji, które przypadną nam do gustu. W małych h miejscowościach można spotkać wysokie latarnie morskie, dzięki którym będzie można zobaczyć widoki, jakich nigdzie nie mamy. Ten piasek, jaki jest nad Bałtykiem to marzenie wielu plaż na całym świecie. Jest delikatny i bardzo jasny, dlatego podoba się nam bardzo i inni mogą nam go tylko zazdrościć.

Duże miejscowości nadmorskie

Najbardziej popularne jest trójmiasto gdzie mamy Gdańsk, Gdynię i Sopot. W tych miastach jest wiele do zobaczenia. To miasta oferujące dużo, dlatego jeśli tam pojedziemy to na pewno się w tych miejscach zakochamy. Gdańsk to miejsce historyczne i miejsce, które daje nam mnóstwo atrakcji. Mamy Stare Miasto, które jest piękne i mamy plaże gdzie można sobie wypoczywać. Takie połączenie jest bardzo dobre, bo nie każdy lubi jeździć i leżeć dwa tygodnie na plaży.

W dużym mieście łatwiej też znaleźć atrakcje wtedy, kiedy nie jest zbyt ładna pogoda, a zatem zastanówmy się nad tym czy nie warto byłoby tam pojechać. Poza trójmiastem mamy jeszcze Międzyzdroje, czyli miejsce kultowe gdzie na ulicach można zobaczyć najbardziej znane osoby z telewizji. Zanim pojedziemy nad morze trzeba będzie zrobić sobie plan działania i wtedy żadne atrakcje nam nie umkną.

Jeśli jedziemy swoim samochodem to jedni mogą plażować, a inni mogą zwiedzać. Wakacje to czas, kiedy każdy powinien ronić to, na co ma ochotę. To, dlatego duże miasta są tak bardzo zatłoczone w tym czasie. Najlepiej jest wynająć miejsce noclegowe w centrum i wtedy nie trzeba będzie korzystać już z samochodu tylko wszędzie poruszamy się pieszo.

wakacje nad morzem

Rezerwacja miejsc noclegowych

Największy problem z polskim morzem to wybranie odpowiedniego terminu. Nigdy nie wiemy, kiedy będzie ciepło, a jeśli planujemy wyjazd kilka miesięcy przed to zawsze ryzykujemy. Najgorzej jest, kiedy ciągle pada, bo wtedy nie mamy, co robić i wszystkim się nudzi. Jeśli chodzi o rezerwacje to byłoby dobrze wybrać sobie coś, co znajdziemy w Internecie. Jazda w ciemno to nie jest najlepszy pomysł, ponieważ tracimy tylko niepotrzebnie czas. Jeździmy od jednego domu do drugiego, a w tym czasie można byłoby zwiedzać sobie okolice.

W takiej sytuacji trzeba będzie przeglądać wcześniej oferty, a na pewno natrafimy na coś, co spełnia w stu procentach wszystkie nasze wymagania i będziemy z tego powodu bardzo zadowolone. Nad morzem mamy coraz bardzie luksusowe ośrodki, dlatego nawet bardzo wymagające osoby mogą coś tam dla siebie znaleźć.

Nie ma znaczenia czy jedziemy sami czy w większej grupie to noclegi się dla nas znajdą. Można jechać nad morze pod namiot albo wynająć przyczepę kempingową, ale też bez problemów można będzie wybrać sobie luksusowy pięciogwiazdkowy hotel. Wybieramy to, co lubimy i na co możemy sobie pozwolić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here