wybrzeże albanii

W ostatnich latach pojawia się bardzo dużo ofert wyjazdów z Albanii. Można tam pojechać za dobre pieniądze i zwiedzać całkowicie inny świat. To kraj bałkański, dlatego mamy tam zlepek kilku kultur, które żyją na jednej ziemi. Na pewno będzie to ciekawe przeżycie i przygoda.

Opinie na temat Albanii są bardzo różne i wszystko jest zależne od tego, kto i czego oczekuje? Na pewno, jeśli jesteśmy pozytywnie nastawieni i chcemy zobaczyć inny zakątek świata to takie miejsce spełni nasze wymagania i będziemy z niego bardzo zadowoleni. Trzeba wiedzieć gdzie pojechać i jak pojechać żeby zobaczyć tak dużo jak się tylko da.

Wyjazd z biurem podróży

Nie znamy dobrze tego kraju, dlatego wiele osób na pierwszą wyprawę wybiera się tam z biurem podróży. Ofert biur podróży jest bardzo dużo, dlatego na pewno coś dla siebie znajdziemy.  Plusem wyjazdów organizowanych przez biuro jest to, że nie trzeba się niczym przejmować. Nie potrzebujemy niczego załatwiać tylko jesteśmy zawożeni do hotelu i tam spędzamy sobie czas. Do Albanii można się dostać bez paszportu, co ma dla nas duże znaczenie. Do wyboru mamy hotele, które bardzo często powstały rok czy dwa lata temu.

Tam ta infrastruktura dopiero się buduje i oni uczą się obsługi klientów z całego świata. To, dlatego trzeba się często liczyć z tym, że w recepcji czy w ogóle w hotelu są problemy z porozumiewaniem się w języku angielskim. Z biegiem czasu na pewno się to zmieni, dlatego warto się tam wybrać i zobaczyć jak to wygląda. Plusem jest to, że większość z tych hoteli powstaje prawie, że na plaży. Nie ma tutaj problemów z daleką drogą do morza jak to bywa w przypadku innych krajów.

albania

Osoby inwestujące w turystykę wiedzą, że goście kochają bliskość morza, dlatego im to wszystko dają w dobrej cenie. Ceny są naprawdę bardzo dobre, bo jeśli czeka się na last minute to na trzy osoby all inclusive potrafi kosztować trzy do czterech tysięcy złotych. Spróbujmy nad naszym morzem w takim hotelu z pełnym wyżywieniem i wszystkim napojami znaleźć ofertę za tyle pieniędzy. Nie ma na to żadnych szans.

Wyjazd na własną rękę do Albanii

Jeśli organizujemy wyjazd na własną rękę to czeka nas bardzo długa wycieczka. Trzeba przejechać wiele krajów zanim się tam dostaniemy. Plusem jest to, że w żadnym kraju, który mijamy nie będziemy musieli mieć paszportów, dlatego podróżowanie jest o wiele łatwiejsze. Przy okazji można odwiedzić inne państwa na trasie i sprawdzić jak im się tam żyje.

Jakby nie patrzeć jeszcze dwadzieścia lat temu toczyły się tam działania wojenne, a dzisiaj mamy ośrodki, które przyciągają turystów z całego świata. Jeśli jedziemy na własną rękę to trzeba będzie znaleźć sobie nocleg. Zrobimy to przez Internet i na pewno dotrzemy do ciekawych ofert. Ceny są bardzo różne i trzeba dokładnie sprawdzać standard hoteli czy pensjonatów, które wybieramy.

Pamiętajmy, że nie zawsze cztery gwiazdki oznaczają to samo, co u nas i można później być zaskoczonym. Właściwie to każdy kraj zawyża komfort swoich hoteli, dlatego czytamy dokładnie opinie o tym hotelu, który akurat nam się spodobał i chętnie chcemy się tam pojawić.

Co zwiedzać w Albanii?

wakacje w albanii

Na pewno pierwsze, co będziemy chcieli zobaczyć to morze. Plaże bardzo długie i szerokie i woda bardzo czysta. Wybrzeże jest wystarczająco długie żebyśmy mogli coś dla siebie tam znaleźć, dlatego trzeba będzie pojechać i to zobaczyć. Z większych miast, jakie warto zobaczyć żeby poznać kulturę tego państwa jest Tirana. Miejsce wyjątkowe i tętniące nocnym życiem. Na pewno ludziom, którzy szukają rozrywek będzie się tam bardzo podobało. Mamy do wyboru jeszcze miasto Saranda gdzie znajduje się zamek oraz klasztor.

Można zwiedzać jezioro Szkoderskie i wiele innych ciekawych miejsc.  Musimy wybrać się tam na dłużej, bo od razu nie da się kraju zwiedzić. Połączenie morza i gór zawsze daje piękne widoki i w Albanii to widać. Będziemy zachwyceni tymi widokami i nawet, jeśli będą tam jakieś niedociągnięcia to można będzie to jakoś przełknąć, bo najważniejsze jest to żeby w mieście, w którym jesteśmy był klimat, który nam się podoba. Niskie ceny na pewno nas zachęcą do odwiedzenia tego państwa.

Jeśli nam się tam spodoba to już będziemy wiedzieli gdzie należy jeździć w przyszłym i następnym roku. Powiemy o tym znajomym i rodzinie i wszyscy będziemy się tam bardzo dobrze bawić. Albania cały czas się rozwija, dlatego ta dzisiejsza za kilka lat będzie całkowicie inna. Turystów też przybywa, dlatego trzeba się spieszyć zanim w wszystko zadepczą i nie będziemy mogli już w spokoju podziwiać tych niesamowitych widoków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here