Chorwacji od morza – czarter jachtów w Dubrowniku

Dalmacja, to jeden z najpopularniejszych regionów Chorwacji. Co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów z całej Europy. Dubrownik jest najchętniej odwiedzanym przez turystów miastem. Kusi ich piękna architektura, śródziemnomorska atmosfera, liczne zabytki, lokalna kuchnia oraz atrakcyjne życie nocne miasta. A gdyby tak spojrzeć na Dubrownik z innej perspektywy?

Dalmatyńskie skarby

Południowa Dalmacja, gdzie leży Dubrownik, jest bardzo dobrze rozwiniętym regionem turystycznym, który proponuje swoim gościom wiele atrakcji. Niepowtarzalny klimat, to jeden z elementów, który działa jak magnes na przyjezdnych. Błękitne morze, góry, wyspy, klify… te odmienne elementy, idealnie się uzupełniają, tworząc bajkowy krajobraz Dalmacji. Jedną z ciekawszych propozycji na zwiedzenie Chorwacji, jest czarter jachtu. Jest to bowiem doskonała opcja dla każdego, kto chce poznać Chorwację z poziomu Adriatyku.

Decydując się na wynajem jednostki, mamy pełną swobodę w poruszaniu się wśród dalmatyńskich wysp i nadbrzeżnych kurortów. Wśród wysp leżących na południu kraju, warto popłynąć na Korčulę, na której to urodził się słynny wenecki podróżnik, Marco Polo. Jest to jedna z najbardziej zielonych wysp na Morzu Adriatyckim, która charakteryzuje się łagodnym klimatem, z upalnym latem bez opadów. Inną intersującą wyspą w tym regionie, jest wyspa Mljet, na której od 1960 roku istnieje Park Narodowy Mljet. Jedną z największych atrakcji wyspy jest Jaskinia Odyseusza. Istnieją naukowe dowody na to, że Homer w swoim słynnym eposie „Odyseja” opisał właśnie wyspę Mljet (Wyspa Ogygia w tekście). Niezwykła przyroda oraz różnorodność spotykanych tutaj zwierząt i roślin, świadczą o wyjątkowym charakterze tego miejsca.

Żeglarski raj

Żeglarski raj

Chorwacja cieszy się świetną opinią wśród żeglarzy. Zarówno początkujący miłośnicy żeglugi, jak i zaprawieni w bojach żeglarze, doceniają tutejszy klimat i warunki klimatyczne. Sezon żeglarski zaczyna się już w kwietniu i trwa aż do końca października. Duża ilość dni słonecznych w Chorwacji, łagodny klimat śródziemnomorski, sprzyjające wiatry i mariny o bardzo dobrej reputacji, zachęcają do czarteru jachtu w Dubrowniku.

Celem zapoznania się z ofertą czarteru jachtów w Chorwacji zapraszamy na partnerski portal GlobeSailor:

https://www.globesailor.pl/czarter-jachtow-chorwacja-d265.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here