Wiele osób nie kupuje wczasów w styczniu czy marcu, ale czeka do ostatniej chwili. Są to oferty last minute, ale czy to się opłaca? To wszystko będzie zależne, z jakiego biura podróży chcemy pojechać. Najlepiej korzystać z serwisu gdzie znajdziemy oferty wszystkich biur podróży. Jeśli mamy wymagania, że ma to być to konkretne biuro podróży i oferta tu i tu to może być z tym bardzo różnie. Możemy mieć problemy żeby to wszystko było spełnione. Najlepiej jest nie mieć aż takich wymagań tylko po prostu obserwować, co się pojawia, a wtedy będziemy mogli polecieć na tanie wczasy.

Do wyboru mamy różne oferty, ale musimy się spieszyć. Jeśli oferta będzie naprawdę bardzo korzystna to może w kilka minut od wystawienia zniknąć. Skąd się biorą takie oferty? Biuro podróży nie chce dokładać do interesu, ale ktoś w ostatniej chwili zrezygnował i jest wolne miejsce. Dla nich to strata, dlatego chcą sprzedać wycieczkę po kosztować. Wyjazd może być za kilka godzin, ale można być również jutro albo pojutrze. Ceny są wtedy często o połowę niższe, a zdarza się, że i więcej.

Korzystając z takiej oferty możemy wiele zaoszczędzić i pojechać w naprawdę bardzo ciekawe miejsca. Dobrze jest mieć paszport, bo nigdy nie wiemy czy to będzie kraj europejski czy to będzie kraj gdzie na świecie. Musimy się wcześniej do tego dobrze przygotować żeby później nie żałować, że ciekawa oferta przeszła nam koło nosa. Takich ofert może być naprawdę bardzo dużo, co oznacza, że każdy dla siebie znajdzie coś odpowiedniego.

Wady i zalety

Zaletą są niskie ceny, ale wadą jest to, że nie zawsze wiemy gdzie mamy pojechać. Nie każdy tak lubi, bo chcemy mieć zaplanowane czy jedziemy do Bułgarii czy może do Egiptu. Minusem jest również ilość miejsc, która jest mocno ograniczona. Oznacza to, że jeśli lecimy w dwie osoby to szanse, że wycieczka będzie dostępna są większe, ale jeśli lecimy w dzieckiem, które ma trzy lata i więcej to miejsca dla niego w samolocie nie ma.

W hotelu miejsce zawsze się znajdzie, bo można zrobić dostawkę, ale w samolocie dziecko, które ma trzy lata siedzi samo. To, dlatego takie wyjazdy dla nas są wtedy o wiele bardziej kosztowne. Wadą jest też to, że na podjęcie decyzji mamy kilka minut. To jednak nie koniec, bo tyle samo mamy na wpłacenie całej kwoty na wycieczkę. Jeśli nie zdążymy tego zrobić to ktoś może nas ubiec i wtedy niestety, ale rozpoczynamy szukanie od nowa. Lepiej się spieszyć i przygotować na to, że w kilka minut musimy zdecydować, na co mamy wydać kilka tysięcy złotych i gdzie konkretnie mamy pojechać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here