odsprzedam wakacje za granicą

Każdy potrzebuje odpocząć od pracy i codziennych obowiązków. Ciągła pogoń za pieniędzmi, stres oraz brak czasu nie pozwalają nam się dostatecznie zrelaksować. Naukowo udowodnione jest to, że jeśli umiemy porządnie odpoczywać, jesteśmy mniej podatni na choroby.

Przewlekły stres, przemęczenie i przepracowanie często prowadzą do różnych nerwic oraz stanów depresyjnych. Na szczęście każdemu z nas należy się urlop. Najlepiej żeby składał się z dwóch tygodni, z badań wynika, że organizm lepiej się regeneruje po upłynięciu tygodnia urlopu. Kierunek i rodzaj wypoczynku przede wszystkim zależy od budżetu. Warto go wcześniej zaplanować.

Wakacje w Polsce

Ostatnie lata sprawiły, że są coraz bardziej popularne. Niestety to wcale nie oznacza, że są tańsze. Kurorty takie jak Zakopane, Sopot czy też słynne mazurskie Mikołajki, te miejscowości potrafią cenami przyprawić o zawrót głowy. Do wysokiej ceny niestety nikt nam nie zagwarantuje dobrej pogody. A wiadomo jak to u nas jest, ulewa w lipcu chyba już nikogo nie zdziwi. Dlatego jeśli mamy dużo zapłacić to zarezerwujmy hotel który w razie niepogody zapewni nam trochę rozrywki. Obecnie hotele zatrudniają animatorów i prowadzą różne zajęcia dla dzieci np. naukę gotowania.

Przydałby się również jakiś aqua park ze zjeżdżalniami, to powinno zadowolić całą rodzinę. Hotele wyższej klasy przeważnie mają tematyczne wieczory kulinarne oraz bogaty program animacyjny dla dorosłych. To jest ta bardziej pesymistyczna wersja, czyli urlop w deszczu. Jeśli pogoda nam dopisze to na pewno będziemy się wspaniale bawić. W górach zawsze możemy spróbować sił we wspinaczce, odwiedzić słynne Krupówki czy zasmakować się w lokalnych serach. Mazury urzekną nas wspaniałymi jeziorami, żeglowaniem i smacznymi, świeżymi rybami.

Wybierając się nad morze pooddychamy powietrzem pełnym jodu i posmakujemy świeżo smażonej morskiej rybki. Kwatery w takich miejscowościach z reguły są drogie i trzeba je rezerwować nawet rok wcześniej. W niektórych miejscach nie zarezerwujemy noclegu krótszego niż 3 dni. Czasami jest taka sytuacja, że nie mamy rezerwacji a wszystkie miejsca są zajęte. Jest na to rozwiązanie. Na każdym większym portalu internetowym są ogłoszenia pt. odsprzedam wakacje, warto do nich zajrzeć.

polskie morze

Przeważnie do odkupienia jest cały pobyt, często za niższą cenę. Są to najczęściej ogłoszenia ludzi, którzy nie mogą pojechać z przyczyn losowych. Jeśli wybieramy na wakacje jeden z trzech najpopularniejszych kurortów z kraju, liczmy się z tym że możemy spotkać sąsiada. Ludzie ceniący sobie ciszę i spokój, powinni wybrać inny kierunek.

Wakacje w Polsce ( wersja tańsza i cichsza )

Polska jest piękna i każdy o tym wie. Oprócz popularnych, zaludnionych miejsc na wakacje, możemy znaleźć dużo bardziej dzikie rejony. Jednym z nich jest Podlasie. Jeszcze nieopanowane przez tłum turystów, co jest jego jedną z większych zalet. Piękne widoki, bogato zdobione cerkwie i małe drewniane kościołki, to właśnie zobaczymy na Podlasiu. Jest tutaj również piękna, podlaska zabudowa domów i wspaniała kuchnia. Na Podlasiu możemy odwiedzić słynną szeptuchę czyli kobietę, która uzdrawia swoim szeptem.

Będąc w tamtych stronach nie zapomnijmy od odwiedzeniu rezerwatu żubrów w Białogórze, wspaniałe miejsce. Następnym takim rejonem są Bieszczady. Namiot, ognisko, wspinaczka oraz górskie schronisko, to wakacje z klimatem. W Bieszczadach wakacje, potrafią być na prawdę survivalowe. Warto również odwiedzić góry Stołowe, tam również można znaleźć stosunkowo mało uczęszczane rejony.

Wakacje za granicą

odsprzedam wakacje

Wybór ogromny. Ograniczeniem są tylko pieniądze. Jeśli mamy ich dużo, wystarczy tylko przejść się o biura podróży, a oni spełnią każde nasze życzenie. Większa część ludzi jednak na urlop musi odłożyć i wolałaby wybrać najkorzystniejszą ofertę. Wakacje za granicą możemy zarezerwować już na początku roku tzw. oferta first minute. Dzięki temu że płacimy za nią wcześniej, mamy odpowiednią zniżkę. Tak samo jest z ofertą last minute, tylko że z niej możemy skorzystać ok. 1-2 dni przed samym wylotem.

Last minute jest tylko dla tych, którzy mogą wylecieć na urlop prawie z dnia na dzień. Zdecydowanie bezpieczniejsze jest rezerwowanie w zimie. Wybierając kierunek i hotel, warto poczytać opinię lub zaciągnąć języka w biurze podróży. Warto również dopłacić trochę do lepszego standardu hotelu. Tutaj nie powinno się oszczędzać, może się to tylko obrócić przeciwko nam.

Dbajmy o nasz odpoczynek nie tylko wyjeżdżając na urlop. Ruch, aktywność fizyczna czy krótka drzemka też działają relaksująco. Starajmy się spać przynajmniej osiem godzin i zdrowo się odżywiać. Gdy w naszym życiu codziennym jest dużo stresu warto zapisać się np. na jogę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here