wakacje za granicą

Gdy zbliża się lato, wszyscy zaczynamy myśleć o wakacjach, o podróżach, chcemy odpocząć od natłoku zajęć, lekcji szkolnych.
W Polsce często ludzie odkładają cały rok pieniądze, aby móc gdzieś na chwilę wyjechać, zobaczyć coś nowego , i przede wszystkim zrelaksować się. Polacy najczęściej wybierają albo wakacje w kraju albo po Europie.

Biura podróży oferują teraz tanie wakacje za granicą i Europa w tym się sprawdza.
Gdzie warto zatem się wybrać? Bardzo proste pytanie, Otóż jest kilka wariantów, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

Po pierwsze z kim planujemy podróż?

Jeżeli mamy paczkę przyjaciół i ktoś z nich dysponuje samochodem warto wybrać się na tzw. objazdówkę. Polecane są wtedy kraje takie jak Węgry, gdzie możemy skosztować prawdziwego węgierskiego gulaszu podanego z pastą z papryki, spróbować dobrego wina.

tanie wakacje za granicą

Na Węgrzech przede wszystkim warto odwiedzić Budapeszt, czyli przepiękną stolicę tego kraju. Budapeszt nie jest zbyt drogim miastem, najlepiej przy podróży samochodem wybierać raczej noclegi w hostelach bądź motelach. Innym krajem również bardzo tanim i znajdującym się nie daleko naszego kraju jest Serbia.
Serbia dzika i coraz bardziej odkrywana przez Polaków jest bardzo pięknym krajem. W Serbii warto wybrać się do Belgradu, cudowne miasto, ze smaczną kuchnią i dobrym alkoholem.

Bardzo taniutki kraj, jeżeli chodzi o koszty. Tanie paliwo i apartamenty również. Warto tam zatrzymać się dłużej, aby móc lepiej poznać ten kraj. Belgrad oczywiście jest również słynny z imprez, jakie tam się odbywają, ponoć najlepsze w Europie. Warto zwiedzić te kraje zwłaszcza z przyjaciółmi, a i budżet na tym nie ucierpi.
Inną opcją jest, gdy podróżujemy z rodziną. Dobrym rozwiązaniem jest podróż samolotem. W dobie dzisiejszych czasów przewóz samolotem nie jest bardzo drogi zwłaszcza po Europie.

Warto wówczas wybrać również bałkańskie kraje m.in. Macedonię i Grecję.
Macedonia kusi i zaskakuje swoimi cenami i atrakcjami. Godne polecenia jest miasto i stolica Skopje. Przepiękne zabytki, fontanny, dom Matki Teresy, starożytna oprawa miasta sprawia ,że nie chce się wracać do kraju. Niedaleko warty obejrzenia wznosi się Kanion Matka. Jest to główna atrakcja Macedonii, warto tam popłynąć łódką z przewodnikiem, i podziwiać skalne twory natury.

Macedonia w lecie jest bardzo ciepłym krajem, więc można skorzystać z kąpieli w jeziorze Ohryd. Przejrzyste jezioro, nad którym gromadzą się ludzie wieczorami przy ogniskach lub w restauracjach, aby wspólnie spędzić ze sobą czas. Restauracje nie są drogie, podawane są tradycyjne potrawy z kuchni macedońskiej takie jak faszerowane papryczki bądź zupa rybna, jak i również z kuchni greckiej lub włoskiej. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

tanie wakacje

Drugim wspomnianym krajem, jeżeli podróżujemy z rodziną jest Grecja

Od lat modna, tania i niezawodna. Grecy są przede wszystkim sympatyczni i wielce pomocni.
Kuchnia grecka warta degustacji zwłaszcza słynna grecka sałatka z serkiem feta, musaka z przepysznymi bakłażanami, souvlaki podawane z sosem tzatziki i wiele innych. Warto również spróbować lokalnego wina i pasy oliwnej, która nie ma sobie równych.
Proszę się nie zdziwić, jeżeli po poproszeniu o rachunek w restauracji dostaniemy jeszcze deser bądź owoce. Grecy są przyjaźni i otwarci na turystów o każdej porze roku.

Grecja kusi wyspami, ciepłym morzem np. egejskie, wspaniałą kuchnią, zabytkami.
Warto wybrać się wraz z całą rodziną i zobaczyć Meteory, są to prawosławne klasztory na wzniesieniach skalnych, grecka nazwa meteoros- dosłownie oznacza zawieszony w powietrzu. Łatwo tam dojechać i są bardzo niskie koszty wstępu. Turyści muszą zadbać wówczas o odpowiedni strój, kobiety powinny przepasać się chustą, która jest dostępna przy wejściu. W klasztorach są miejsca gdzie możemy kupić różne dewocjonalia oraz pamiątki. Ciekawostką jest to ,że kręcono tam film o Jamesie Bondzie Polecane, gdyż widok na długo zostaje w pamięci i wspomnieniach.

Grecja jest generalnie zawsze pewna, jeżeli chodzi o temperaturę, więc jeżeli wybierzemy się możemy liczyć na piękną pogodę podczas zaplanowanego urlopu. Walutą jest Euro, ale po kryzysie ceny żywności i noclegów spadły, aby przyciągnąć do siebie turystów.

Przedstawione kraje należą do miejsc, gdzie nie wydamy sporo pieniędzy, pogoda zazwyczaj jest udana i możemy mieć mile spędzone chwile. Kraje bałtyckie należą do grupy najczęściej wybieranych ofert, jeżeli chodzi o tanie wakacje za granicą.
Warto się skusić, oferty dostępne są generalnie cały rok, nie wydamy fortuny, a wakacje mogą okazać się najlepszymi, jakie do tej pory mieliśmy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here